Džbány & karafy
Filtrovanie

Filtrovanie
triediť podľa
Cena
Farbe
Wohnstil
Ošumelý šik
Vidiecky dom
Škandinávske
Moderné
Minimalistický
Glamour
Retro
Priemyselné
Romantické
Klasické
Stredomorie
Ázijské
Námorná
Orientálne
Boho
Material
Sklo
Kov
Keramické
Plastové
Kameň
Drevo
Zimmer
Kuchyňa
Jedáleň
Balkón a záhrada
Obývacia izba
Izba pre hostí
Predsieň a šatňa
Štúdia
57 položiek
karafa
karafa
⌀ 11 x V 28 cm
19,99 €
Nové
Náš výber pre vás
Nové zvýraznenia
Nové zvýraznenia
Objavte teraz
Malý, ale mohutný!
Malý, ale mohutný!
Objavte teraz
 Detský svet
Detský svet
Objavte teraz
Prestretý stôl
Prestretý stôl
Objavte teraz

Poháre a karafy - perfektné ráfiky pre drahé nápoje

V tejto kategórii ponúka konfekčný výrobca DEPOT širokú škálu pohárov a karafov pre sofistikovanú kultúru stolov. Poháre a karafy sú oveľa viac než len nádoby na jeden alebo druhý nápoj. Tieto nádoby dávajú vínu a pivu, destilátom a dlhým nápojom príležitosť rozvinúť svoju špeciálnu chuť a zabezpečiť, aby si arómy prišli na svoje.

Poháre od DEPOT - ten pravý pohár pre každý nápoj

Každý nápoj si musíte vychutnať svojim osobitým spôsobom: niektoré nápoje musia dýchať, iné môžu zmeniť svoju chuť iba tým, že mierne vírenie sa rozvíja, niektoré chutia dobre iba vychladené, pre iných má teplota druhoradý význam. Minerálna voda a džúsy kladú na nádobu najmenšie nároky. Mnoho ľudí má tieto nápoje najradšej za studena, veľkosť a tvar pohárov sú irelevantné - po naliatí do pohára s dlhými stopkami chutí pomarančový džús rovnako sviežo ako z koktailového pohára. Long drink sa, naopak, najradšej pije zo štíhleho, vysokého pohára s pevnou základňou. Pohár martini je kompaktný, zvyčajne s dlhými stopkami a hore otvorený. Iba tak získate z arómy to najlepšie. Poháre na víno majú tiež zvyčajne dlhú stopku, takže ušľachtilý nápoj sa rukou, ktorá ho drží, predčasne neohreje. Pretože biele vína nemusia nevyhnutne dýchať a prívod vzduchu nehrá rozhodujúcu úlohu, poháre na biele víno majú pomerne úzky otvor. Poháre na červené víno sú naopak cibuľovité a smerom hore sa rozširujú, pretože jemné víno potrebuje pre plnú chuť trochu vzduchu. Sekt a šumivé víno sa majú piť z tulipánu, v ktorom si vôňa a chuť prídu na svoje. Pivá, najmä Pils, si môžete vychutnať z pivného tulipánu, ktorý sa zužuje smerom k vrcholu. Pre pivá Kraft sú naopak ideálne statné poháre bez stopky. Poháre na whisky, poháriky, sú kompaktné, pretože si na nich môžete vychutnať iba malé množstvo. Typický pohár na whisky má hrubú základňu a je tenkostenný pre optimálne vyrovnanie teploty. Pretože koňak znesie pred konzumáciou niekoľko kruhových otočných pohybov, je najlepšie tento nápoj skladovať v baňatom otočnom oblúku bez použitia rúčok.

Karafy - všestranné a elegantné stolové doplnky

Karafa je vlastne vždy šperk na slávnostnom stole. Predajňa nábytku DEPOT inšpiruje širokým výberom vysoko kvalitných, dekoratívne navrhnutých karafy na rôzne nápoje. Karafy, väčšinou vyrobené z číreho skla, ladia s takmer každým riadom a príbory . Ale rovnako ako pri výbere okuliarov, aj pri hľadaní správnej karafy je potrebných veľa predchádzajúcich znalostí. Väčšina vysokých a štíhlych karafov je ideálna na perlivú alebo neperlivú vodu, na džúsy, rozstrekovače alebo limonády. Karafa prináša nápoj do vizuálne príťažlivej formy a vylepšuje dizajn stola. Ak má karafa kohútik, je jej nalievanie obzvlášť ľahké. Bez ohľadu na to, či ide o biele alebo červené víno, špeciálny tvar karafy má zmysel. Tieto takzvané dekantéry v baňatom tvare s úzkym hrdlom sú priateľské k aróma a zároveň umožňujú vínu dýchať. Všeobecne sa odporúča dekantovať najmä staré vína. Štýlový karafa navyše vyzerá na stole oveľa harmonickejšie ako fľaša vína. Mimochodom, poháre a karafy, ako napríklad karafy, by sa mali po každom použití dôkladne vyčistiť, konkrétne m