Bohémsky vkus
Obývačka

Bohémsky štýl spája kvalitné materiály, neutrálne farby a hravé detaily a vnáša svieži ostrovný vánok do vašich štyroch stien. S našimi nasledujúcimi tipmi a trikmi si tiež môžete osvojiť interiérový sen, ktorý sa splnil vášmu domovu.

Jedálenský a obývací priestor

S bohémskym nádychom je biela farba hlavným vodítkom pre váš dizajn. Béžové, krémové a pieskové nuansy však vnášajú ľahkosť aj do vášho otvoreného jedálenského a obývacieho priestoru v podobe stien, kuchynských liniek alebo útulných posedení. Ako jemný kontrast môžete použiť napríklad barovú stoličku s čiernymi detailmi. Bohémsky štýl dopĺňajú keramické kúsky, ako sú vázy.

Obývačka

Vo vašej obývačke pokračuje trend kvalitných materiálov a neutrálnych farieb. Okolo vašej elegantnej sedačky v jemnom odtieni nachádzajú svoje miesto a sú obzvlášť efektné hravé a doplnky z prírodných materiálov. Ale ani v tomto štýle by nemali chýbať rastliny. Palmové listy alebo veľké rastliny pochádzajúce z oblasti Stredozemného mora objasňujú vzťah k prírode a prinášajú útulné akcenty na vaše štyri steny.

Útulný kútik

Okrem množstva neutrálnych farieb sa samozrejme môžete spoľahnúť aj na nábytok v trendovom zemitom tóne či vysoký podiel dreva. Dodajú vášmu obľúbenému kútu teplú atmosféru. Bohémsky štýl navyše charakterizujú nástenné koše, nástenné závesy, tienidlá a koberce v prírodnom vzhľade. Obľúbené sú ratanové prvky, rustikálne materiály, ľan a prútie, ktoré dotvárajú ľahký a vzdušný vzhľad.

Dos

  • -Hravé detaily ako strapce či techniky tkania v kombinácii s drevom, látkami a romantickým osvetlením
  • -Doplnky z prírodných materiálov, veľa dreva a zemitých tónov, ratanu, prútia a ľanu
  • -Čierne dekoratívne prvky, vázy, sochy a kvetináče

Don'ts

  • -Svetlé a jasné farby
  • -Doplnky a nábytok bez prírodných prvkov
  • -Málo až žiadne rastliny