Čistý minimalizmus
Obývačka

Milujete minimalistický štýl zariadenia, ktorý sa zaobíde bez zbytočností? Potom pre vás máme pár tipov & trikov, ako jednoducho dodať svojmu domovu moderný a čistý vzhľad bez toho, aby stratil na útulnosti. Minimalizmus žije predovšetkým z dobrého dizajnu, pohodlia a poriadku, pretože každý kus nábytku je určený na konkrétne miesto.

Jedáleň

Svetlé, ale aj neutrálne farby sú základným prvkom minimalistického štýlu. V lepšom prípade sú steny vašej obývačky vymaľované v neutrálnych tónoch ako sú rôzne odtiene bielej, popolavej, sivej či béžovej, aby si vami vybraný nábytok prišiel na svoje. Svoje interiérové ​​kúsky vyberajte opatrne, pretože sú ústredným bodom a pútačom miestnosti. Navyše veľa bieleho priestoru v podobe prázdnych plôch na podlahách, povrchoch a stenách zabezpečuje, že štýl sa môže lepšie rozvíjať. Aby bolo toto čisté prostredie tiež príjemné, prirodzené a bohaté svetelné podmienky sú nevyhnutné na vykúzlenie útulného dotyku na vašich štyroch stenách.

Obývačka

Minimalizmus však žije aj zo silných kontrastov, ktoré vytvárajú jednoduché & čierne prvky, drevo, koža či látky. Tieto kontrasty sa môžu prejaviť na sedeniach, stoloch alebo bytovom textile. Vytvoríte si tak štýlovú oázu pohody, ktorú je vidieť! Dbajte však na čisté línie, aby váš interiér pôsobil harmonicky. Ďalší tip od nás: Pri sedačke, kresle alebo inom kuse nábytku stavte na efektné, no jednoduché tvary, aby ste v konečnom dôsledku realizovali trend bývania.

Praktický kútik

Pri užitočných kútoch, ktoré nereprezentujú stred vašej izby, no napriek tomu by mali dýchať nádychom minimalizmu, odporúčame staviť na kľúčové kúsky. Napríklad komoda, ktorá slúži na praktické skladovanie, dokáže dodať niekoľkým štvorcovým metrom čistú atmosféru s jasnými líniami a farbami. Okrem jasne definovanej funkčnosti nábytku slúži aj na prehľadné a prehľadné členenie miestnosti. Drobné rastlinné doplnky ako jednotlivé vetvičky alebo sušené kvety vytvárajú dekoratívny, ale čistý efekt.

Dos

  • -Starostlivo vyberajte nábytok („menej je viac“)
  • -Jasné línie a farby
  • -Dbajte na čisté línie, kompozíciu a harmóniu v zariadení

Don'ts

  • -Pastelové odtiene, výrazné sýte farby
  • -Izba je preťažená množstvom nábytku
  • -Výrazné vzory, kvety a iné dekorácie