Japonský štýl

Obývačka

Štipka japonského minimalizmu zmiešaná so škandinávskou útulnosťou má za následok vo svete interiéru nasledovné: japonský štýl. Tu sa elegancia snúbi so skutočnou zárukou pohody, ktorá navyše dodá vášmu domovu niečo isté.

Jedáleň

Aby ste štýl Japandi realizovali autenticky a štýlovo, mali by ste sa sústrediť na nasledovné veci: jasné línie, funkčný dizajn, jemné farby a pútavé textúry z prírodného materiálu. Tieto aspekty môžete jednoducho implementovať vo svojej jedálni. Ideálne sú filigránové varianty sedenia, ktoré sú minimalistické, no napriek tomu vyžarujú pohodlie. Čierne prevedenie predstavuje japonskú eleganciu. Trochu rustikálnu zložku severu predstavujú aj drevené prvky.

Obývačka

Použitím pútavej pohovky môžete svojej obývačke dodať japonský nádych. Tu je vhodné použiť jemné, no výrazné prírodné tóny ako béžová, zelená, hnedá či baklažán. Snažte sa nezačleniť príliš veľa kusov nábytku do jednej miestnosti, pretože to môže rýchlo viesť k preťaženiu celkového obrazu. Vďaka otvoreným konceptom bývania môžu zásteny v teplých a svetlých tónoch jednoducho oddeliť miestnosti od seba. Ako doplnky môžete použiť vetvy s bobuľami a kvetmi, ktoré dokonale reprezentujú štýl Japandi.

Kancelária

Môžete tiež integrovať japonský štýl do svojej kancelárie v niekoľkých jednoduchých krokoch. Aj tu sa môžete spoľahnúť na špeciálne živé melíry, ktoré sa riadia heslom „menej je viac“. Dokonalé kombinácie sú jednoducho skonštruované kusy nábytku, ktoré sú opatrené prírodnými materiálmi ako svetlé alebo tmavé drevo alebo bambus. Váš nový obľúbený nábytok obzvlášť dobre ladí s inšpiratívnym umením, ako sú drevené obrazy alebo ľanové plátna so zemitými a svetlými tónmi. Svetlé koberce alebo koberce s jutovou textúrou dodajú nádych útulnosti.

Dos

  • -Pre fanúšikov rastlín: vejárový listový strom, gingo strom alebo papraď
  • -Filigránsky a špeciálne kusy nábytku
  • -Ľanové alebo vzdušné závesy

Don'ts

  • -Farebné kvety, bujné kytice a žiarivé farby
  • -Izby preplnené množstvom nábytku
  • -Ťažké a farebné látky na všetky kusy nábytku, závesy atď.